YoungRubbi, BUG en Emirhan X mikken op moshpits

Deze rappunkers maken geen liefdesliedjes

Heb je afgelopen najaar een Popronde-show van BUG bezocht? Grote kans dat je dan drie gasten hebt horen schreeuwen dat ze radicaal en illegaal zijn. Drie energieke rappers met een punk-attitude: de Rotterdamse artiest YoungRubbi (deed mee aan de Popronde in 2021), de Venlose artiest/producer Emirhan X en Popronde-revelatie BUG zelf. De track die ze tijdens het rondreizende festival speelden, staat nu eindelijk op de streamingdiensten. ‘Radicaal Illegaal’ is de titel. Ruig en lekker lomp is hoe-ie klinkt. ‘Tja, als wij met z’n drieën samenkomen maken we geen liefdesliedjes’, zegt YoungRubbi lachend.

En dus klinkt het als volgt: ‘POP POP POP! / Die shit is illegaal / POP POP POP! / Die shit is radicaal!’ Vervormde gitaren op de achtergrond, de mannen energieker dan ooit. Je ziet het al voor je: lichamen springen tegen elkaar, iemand verliest z’n schoen, bier vliegt door de lucht. ‘Dat was precies hoe we het voor ons zagen, man’, vertelt BUG (vanuit een kappersstoel, met zijn haren in bleek). ‘En hoe het uiteindelijk ook ging. Weten jullie de Popronde-show in Roffa nog?’, vraagt hij. Zijn kompanen knikken lachend en instemmend. Rubbi begint te vertellen: ‘Emirhan zat op de schouders van een man, samen vielen ze in het publiek. Mensen hingen aan de lampen, BUG kroop over het plafond, er vlogen flessen drank door de lucht. BUG gaf Emi per ongeluk een frontkick toen hij een salto probeerde te doen in de moshpit. En de bodem van de zaal begaf het bijna, hè? Letterlijk. Deze tune maakt mensen gek.’

Dat kan je wel zeggen. En is de hele track daarbovenop niet gewoon een sneer naar Wilders? Richting het einde klinkt een soundbite van een toespraak die hij hield, over ‘illegaal en radicaal tuig’. YoungRubbi: ‘Het is niet dat we een groot anti-racisme-anthem wilden maken, maar uiteraard is het wel een sneer naar Wilders. Hij zet hele bevolkingsgroepen negatief weg, wij zetten hem nu negatief weg.’ ‘Hij is nu eigenlijk onze bitch’, voegt BUG er lachend aan toe. Daarom horen we de PVV-leider op de track. ‘Het tuig is de baas’, klinkt zijn echoënde stem. En zo is het. POP POP POP! Open alvast die moshpit. Aanhanger van Wilders? Pas maar op dat je geen frontkick krijgt.

Emirhan X speelt in Paradiso op 2 maart, tijdens Piepend & Krakend. Hij neemt BUG en YoungRubbi mee om de track samen te spelen. 

#news
Laatste nieuws en artikelen van 3voor12