Dit zijn de 10 hoogtepunten van London Calling 2021

Talk Show de verrassing, Personal Trainer kaapt de zaterdag

  • Timo Pisart

Tien bands op een avond zien, twee zalen vol met mensen. Ok, London Calling stop om middernacht, maar verder is alles als vanouds. Sterker nog: door het ontbreken van Amerikaanse tours gaat het festival min of meer terug naar de basis. Al is het een Amsterdamse invaller die de show steelt.

Over London Calling

London Calling is Paradiso's razende showcase festival, dat normaal gesproken twee keer per jaar plaatsvindt. Het pand wordt ten volle benut, want terwijl in de ene zaal gesoundcheckt wordt, staat in de andere een band te spelen. Meer nieuwe muziek in een weekend past simpelweg niet.

3. Tiña

Het nummer: het lekker jengelende ‘Golden Rope’ met twangy gitaartjes

© Timo Pisart

Hij heeft een roze gitaarband met schedeltjes. Een kort roze broekje. Een roze glittervestje én een mooie roze cowboyhoed. De frontman van Tiña ziet eruit als een knetterstonede Henry van Loon, duikelend over het podium met een piepende kopstem en een diepe grom. Zijn band komt uit de Zuid-Londense scene van black midi en Black Country, New Road, maar moet het niet zozeer hebben van telkens weer een noisy zijsprong of prikkelende wending. Nee, ze hebben coupletten van twee gitaarakkoorden met een kolderiek orgeltje eroverheen, een beetje zoals The Growlers. Het is die totale weirdovibe die van Tiña echt een sensatie maakt.

5. Coach Party

Het nummer: ‘FLAG (Feel Like A Girl)’

 

© Timo Pisart

Een wanstaltige mashup spelen van Lizzo en Nirvana, en toch zo hoog in onze lijst komen? Jazeker, want de drie liedjes die Coach Party daarna speelt zijn zo tof dat je ze die draak van net weer vergeeft. ‘IEEEEE’, gilt de gitariste op rechts steeds weer wanneer de zangeres over mental breakdowns begint te zingen, of over gasten die niet deugen. Ze zijn de illuminati hotties van Isle of Wight, met indierocktunes die druipen van de weltschmerz, maar met joi de vivre worden gespeeld.

7. Wodan Boys

Het nummer: 'More Entertainment'

© Timo Pisart

Heerlijk pretentieloos is Wodan Boys, een stel gasten uit Den Haag dat punky rock ’n roll maakt met een pophart, dikke mat en snor. Aftikken en gaan dus, met de mosterd gehaald uit Engeland, de daarbij behorende Fred Perry-shirts en ook gewoon een Flying V om de akkoorden op te knallen. Die ene gitarist speelde vroeger bij Taymir, die ander bij Soul Sister Dance Revolution, en een van hen heeft ook nog een succesvol YouTube-kanaal voor messen, maar dat mag je allemaal meteen weer vergeten. Het enige dat je hoeft te onthouden is die bandnaam Wodan Boys, die ze ook gewoon tot refrein verheffen. Als opener in de kleine zaal krijgen ze een driemansmoshpit op de been, wanneer de boys later op vrijdagavond nog eens spelen (omdat Wet Leg cancelde) kolkt zelfs de hele zaal.

10. The Ninth Wave

Het nummer: ‘I’m Only Going To Hurt You

© Timo Pisart

The Ninth Wave uit Schotland is een wolf in schaapskleren: een stadionrockband vermomd als gotische synthpop-act. Ze hebben een frontman die vast zo’n 200 pushups per dag doet, en de meest overtuigende sound van de vrijdag, als je van de dramapop van White Lies houdt dan.