Maak jouw afspeellijst met de play- en plusknoppen die je in de site ziet.

 
Met de play-knop speel je een audio- of video- fragment direct af

 
Met de plus-knop plaats je iets onderin je tijdelijke afspeellijst

Hoe werkt dit?
Bekijk deze video.

ESNS12: Yori Swart pakt uit en in

en maakt bijzonder plezierige en professionele eerste indruk

  • 14 januari 2012
  • Pepijn van Gils
  • Yori Swart in de Patio op Noorderslag 2012

Na haar bezoek aan Noorderslag vorig jaar, was haar grote wens zelf ooit te spelen op dit festival. Na het winnen van Mooie Noten en De Grote Prijs 2011 en het uitbrengen van haar debuutsingle afgelopen week, is het een jaar later al tijd voor haar debuut in de Groningse Oosterpoort. Op 17 februari presenteert zij haar eerste volledige album in Paradiso, Amsterdam. Donderdagavond speelde zij zich al warm tijdens Eurosonic in De Walrus.

Zoom
Yori Swart in de Patio in Oosterpoort tijdens Noorderslag 2012

CONCERT
Yori Swart, Patio in de Oosterpoort, Noorderslag, 14 januari 2012

MUZIEK
Een parallel met Ilse DeLange is snel getrokken, maar misschien wat te kort door de bocht. Ze is zeker ook hoogblond en haar songs liggen dicht tegen country aan, maar vinden hun oorsprong toch echt in de blues-, en folkhoek.

PLUS
Omringd door vrienden van het conservatorium vertaalt zij met veel plezier op hoog niveau haar songs naar arrangementen vol gitaar en samenzang. Met verstand van zaken bouwen zij de composities op met bijna tergend lange spanningsbogen, die anders dan bij veel nieuwe indiebands, wel exploseren in gierende gitaarsolo's. Swart zingt vanavond kristalhelder en loepzuiver. De volgestroomde Patio neemt, op aangeven van Yori, enthousiast de aangewezen zangpartijen over, wat haar zichtbaar ontroert. Zij zet met haar band een solide set neer, die staat als een huis.

Zoom
Yori Swart in de Pation (Oosterpoort) op Noorderslag 2012

MIN
Het is duidelijk dat er de laatste maanden keihard is gewerkt aan de presentatie en de uitvoering van de set. De interactie met de volle zaal voelt daarom echter wel wat onwennig aan.

CONCLUSIE
Bijzonder goede entree op Noorderslag voor deze artieste. Hier en daar is het voor publiek en band nog even wennen aan elkaar. Het wordt in de komende maanden aftasten tussen beide, op zoek naar de juiste click.

CIJFER
7,5