De eerste editie van Songfestival Drenthe – Pop in ’t plat is gewonnen door de Broers Roo uit Rouveen. Daarmee hebben ze ook een geldbedrag van 1000 euro en een bokaal gewonnen. Ook zijn de broers Alfred en Jaap Roo de vertegenwoordigers van Drenthe op het Regio Songfestival dat wordt gehouden op 1 november in Arnhem.

Vanaf 2021 maken de Broers muziek in het Drents. Toen de heren meededen aan het programma ‘Djammen’ van RTV Drenthe, zijn ze gevraagd of ze interesse hadden om mee te doen aan het Songfestival Drenthe. “We waren meteen wel enthousiast. We willen onze muziek ook graag laten horen aan Nederland. En het is ook wel een compliment dat we naar aanleiding van ‘Djammen’ zijn gevraagd om mee te doen.”

Winst Songfestival Drenthe 
Vooral het publiek heeft een grote rol gespeeld in de winst van het Songfestival Drenthe. Want na de punten van de vakjury stond Dennis Hendriks nog bovenaan, maar het publiek stemde massaal voor de Broers Roo. “Dat onze muziek zo gewaardeerd wordt, geeft ons wel een boost om de gitaar weer te pakken en door te gaan met muziek maken.”

 

'Olde Jetta'

Er zijn wel plannen om een EP of een album te gaan maken, maar dat staat nog niet vast. Wat wel vaststaat zijn de drie singles die dit jaar verschijnen, waarvan ‘Olde Jetta’ de eerste is. Het is niet lastig om te raden waar ‘Olde Jetta’ precies over gaat. “Wij hadden vroeger een Volkswagen Jetta thuis. En ook echt een oude, hij deed het niet altijd. Er zaten deuren in die er eigenlijk niet in hoorden.”

Het liedje gaat over een vakantie van precies 25 jaar geleden. De broers gingen met het gezin naar Terschelling gingen. “Dat was echt één van de tofste vakanties, met super mooi weer. De Volkswagen is wel echt een jeugdherinnering. Het was ook de laatste vakantie met het hele gezin.” In de haven van Harlingen was het alleen maar aan het regenen, maar op Terschelling zelf was het twee weken lang heel mooi weer. “Toen we teruggingen, was het weer aan het regenen. Het lied gaat eigenlijk over onze jeugdherinnering.”

Andere singles
De twee andere singles komen dit jaar uit, de opnames zijn afgerond, maar een concrete datum is er niet. Al kunnen fans deze singles wel verwachten deze zomer.

Optredens
En de heren zitten niet stil, want er staan ook al een aantal optredens gepland. Op 22 juni staan de heren op Zomerzinnen in Frederiksoord. “Dat is een duo-show.” Op 5 juli zijn ze te zien op de Boerendag in Rouveen. Voor 2026 staan er ook al wat theatershows gepland, waaronder in 22 april in Heerlen en op 8 mei in Zwolle. “Het zou tof zijn als we een tourtje kunnen doen, maar hoe of wat is nog niet concreet. Dat zou dan na de finale van het Regio Songfestival zijn. “We laten het ook een beetje op ons afkomen.”