#BRB12: 3voor12 was op Buma Rotterdam Beats
Met o.a. Hef, 2 Chainz, Lunice, Shaggy en de State Awards
3voor12 was dit weekend niet alleen op Crossing Border in Den Haag, maar ook op Buma Rotterdam Beats. Het showcase- en conferentiefestival staat helemaal in het teken van de urban cultuur in de breedste zin. Met veel Nederlandse acts (waaronder de presentatie van Hef's nieuwe album Papierwerk), maar ook internationale acts als 2 Chainz, Lunice, Shaggy en Nick Waterhouse.
Een nieuw festival neerzetten is niet makkelijk, maar Buma Cultuur weet zo langzamerhand heel goed hoe het moet. Klein beginnen, eerst richten op nationale acts en pers, en dan langzaam bouwen. Buma Rotterdam Beats is toe aan de derde editie en laat elke editie groei zien. Dit jaar met de aanwezigheid van hitrapper 2 Chainz, mannen van het moment Hudson Mohawke en Lunice, soultalent Nick Waterhouse en een hele rits kleine acts die nog ontdekt moeten worden. Rotterdam Beats ontwikkelt nu al een eigen karakter. Het is het enige showcasefestival waar de eerste act pas om half tien op de planken staat, een half uur na showtime, en waar je in iedere venue rustig je jas aan kan houden. Net wat meer balans in het blokkenschema zou geen kwaad kunnen, maar het hiphoppubliek krijg je nu eenmaal niet om half acht die zalen in.
De conferentie is meer dan bijvoorbeeld Noorderslag gericht op de muziek. Zo pakte een demo pitch bij Riggs Morales van Eminem's Shady Records zeer boeiend uit, vertellen producers over het ontstaan van hun succesbeats en gaven pioniers als Cleveland Browne (dancehall-producer) en Roger Linn (ontwikkelaar van o.a. de Linn Drum) masterclasses. Verder werd onder meer gesproken over het succes van rapper Kendrick Lamar en over de blijvende invloed van Jamaica op de hedendaagse popmuziek. Hoofdgast van Jamaicaan Shaggy, die ook 3voor12 zegende met zijn klassieke Boombastic swap.
Bekijk nu de verslagen en filmpjes over Buma Rotterdam Beats op 3voor12.
#BRB12 video: Shaggy nog altijd boombastic
Jamaicaan eregast op conferentie
#BRB12: Verjaardagsfeestje 2 Chainz met strippers, zonder slingers
Amerikaanse hitrapper gemakzuchtig
#BRB12: Top Dawg, het verhaal achter succesrapper Kendrick Lamar
"De artiest moet er altijd staan, met een glimlach"
#BRB12 video: Doorbreken in het buitenland, hoe flik je dat?
Met Dope D.O.D. en Nobody Beats The Drum
#BRB12: Hef brengt Hoogvliet naar Rotterdam centrum
Presentatie Papierwerk klassieke hiphopviering
#BRB12: Bass culture, de Jamaicaanse connectie
"Een luide bas is een aanval op je lichaam"
Fresku en Nouveau Riche grote winnaars State Awards 2012
Jamaicaanse superster Shaggy reikt award uit
#BRB12: Lunice leert Rotterdam traplopen
Canadees mixt hiphop blockbusters met TNGHT producties
#BRB12 video: demo pitch, doorbreken op Buma Rotterdam Beats
Talent op zoek naar inspiratie en feedback
10 tips voor Buma Rotterdam Beats
Met o.a. 2 Chainz, Hudson Mohawke en Hef
#BRB12 video: Rotterdam twee dagen centrum voor internationale hiphop
Met Y'skid, Kraantje Pappie en MC Melodee