ESNS26: Samuel Welten is een sloper

Hollandse Blitzkrieg in de Binnenzaal

Of corona een rol gespeeld kan hebben bij de plotselinge doorbraak van ‘volkspop’ naar het grote publiek, werd Samuel Welten vanmiddag gevraagd in een panel. Hadden mensen daardoor zin in een feestje? ‘Geen idee’, antwoordde Samuel droogjes. ‘Toen zong ik nog niet. Maar ik ben wel verbaasd hoeveel feestjes er zijn in Nederland!’ Dat is Samuel Welten, een guitige gozer die met zijn eerste liedje ‘Echte Liefde Is Te Koop’ de grootste streaminghit van het jaar scoorde, niet weet wat hem overkomt maar wel van plan is er alles uit te halen. 

In zijn leren jas en broek oogt hij op het podium als een vis in het water. Omgeven door een straffe band compleet met blazers waagt hij zich dapper aan ‘Let Me Entertain You’, en daarna jaagt hij er in moordend tempo een paar nog onbekende nummers doorheen, waaronder zomerfling ‘Casanova’ en een akoestisch liedje over een eendagsvlieg met een kutdag. Samuel Welten is niet de volkszanger met de traan, maar een die met David Hasselhoff flair elke kroeg en elke voetbalkantine op zijn kop zet.

Maar het gaat de mensen natuurlijk om de twee klappers aan het einde, ‘Alles Kan Kapot’ (over een meisje met het verkeerde vriendje, en hij is de sloper) en ‘Echte Liefde Is Te Koop’, het liedje dat een kickstart kreeg toen Welten het refreintje wekenlang teasde via TikTok: ‘Ze heeft een Maserati, huis op Bali, de liefde is niet te koop maar ik klaag niet.’ Het is natuurlijk een totale onzintekst, maar wel grappig, en dan zit er ook nog een niet te negeren meezing-wohoo in. Over echte liefde leren kan die jongen later ook wel.

Het oordeel: 25 minuten en weg is-ie. De golden boy van de voetbalkantine blijkt een natuurtalent op het podium zoals je ze vanavond maar weinig tegenkomt, vooral als je bedenkt dat dit zijn eerste show ooit met band was. Hij heeft nog een zeldzame combi: veel bravoure, nul pretentie. 

Maar wat moeten we nou precies met deze show? Wil ie met deze band de discotheken in? Lijkt me niet? Moeten popzalen hem willen boeken met deze korte show? Ook niet toch?

Het nummer: ‘Echte Liefde Is Te Koop’

Meer ESNS? Check de ESNS26 livestream bovenaan deze site, via NPO Start en van 19:00 - 01:00 uur op NPO 2 extra. De ESNS26 live tv-uitzending start om 22:00 uur op NPO 3.

#news
Laatste nieuws en artikelen van 3voor12