ESNS26: Fellatio krijgt de Kelder aan het grooven
Pompende krautrock brengt het publiek in beweging
Die bandnaam, daar moet je je niet door laten tegenhouden. Want wat er in de Kelder van de Oosterpoort gebeurt bij deze Tilburgs-Rotterdamse band is echt heel cool. Vijf gasten (twee percussie, een bassist/toetsenist, een vocalist en een sax!) pompen krauty grooves en dancepunkritmes uit hun instrumenten, allemaal totaal in de zone. Hoe goed is die bassist, die hoekige baslijntjes afvuurt alsof het niks is. De saxofonist voegt textuur en kleur toe, zonder potsierlijk of bombastisch te worden. En dan die frontman. Abel van der Heiden viel ons tijdens de Popronde ook al op: alsof hij in een trance zit, zo beweegt hij. Zijn blik leeg maar strak op het publiek gericht, de handen bezwerend boven zijn hoofd. Als de groove echt losbarst, begint hij met zijn heupen te stoten. Al bij het tweede liedje duikt hij het publiek in, hij komt zo dichtbij dat je de sigaret die hij net voor de show heeft gerookt nog kunt ruiken. Binnen tien minuten gaat zijn shirt uit, want ja, als die show maar een half uur duurt, moet je vaart maken.
Gelukkig hebben ze het publiek helemaal mee, zonder ook maar één podiumpraatje of verplicht publieksparticipatiemoment: vooraan staat men uitbundig mee te dansen. Dat is op het stugge Noorderslag een hele prestatie, dus dan weet je dat hier iets goeds aan de hand is.
Het oordeel: vette grooves, liedjes met spannende wendingen, een enigmatische frontman, een welwillend publiek: Fellatio doet het goed op Noorderslag.
Het nummer: ze hebben pas twee liedjes online, en van de onuitgebrachte liedjes weten we de titels nog niet, dus luister vooral hun bestaande single ‘Ezekiel Is Unwell!’ nog eens.