Roxy Dekker wint de Popprijs

Popzangeres ging in 2024 van nul naar de top

Vorig jaar op Noorderslag moesten we het nog doen met een bliksemoptreden van tien minuten; in het jaar dat volgde reeg popzangeres Roxy Dekker de hits aan elkaar. Haar doorbraakjaar is bekroond met de hoogste eer die een popartiest in Nederland kan ontvangen: de Popprijs. Roxy Dekker kreeg de onderscheiding zaterdagavond in de bomvolle grote zaal van de Oosterpoort in Groningen tijdens Noorderslag.

De Popprijs wordt elk jaar uitgereikt aan de artiest met de meeste impact in het afgelopen jaar. Impact had Roxy Dekker zeker in de hitlijsten, vooral met ‘Sugardaddy’, het meest gestreamde liedje in Nederland. Het is een luchtige popsong over verleiding waarin Roxy op speelse wijze de man-vrouw-verhoudingen op zijn kop zet. Ook werkte ze samen met onder meer Ronnie Flex en de Bankzitters.

De jury zegt: ‘Via TikTok en Instagram wist Roxy Dekker grote groepen mensen te bereiken met liedjes die de tijdsgeest vangen. De popmuziek is geworteld in de jeugd en jongerencultuur. Ook in roerige tijden zijn mensen jong. Als geen ander wist Roxy Dekker de tijdsgeest te vangen in scherpe, humoristische teksten vol zelfspot over diens eigen generatie, in zelfgeschreven liedjes (met speciale vermelding voor songwriter Renske te Buck). De muziek is vrolijk en lichtvoetig, maar bevat ook een feministische boodschap. Daarbij spreekt Roxy Dekker de taal van de jeugd, de bakermat van de popmuziek.’

Roxy Dekker debuteerde twee jaar terug met ‘Anne-Fleur Vakantie’, dat een culthit werd onder studenten. Grote shows deed ze tot nu toe nog niet, de eerste serieuze headlineshows staan gepland voor 2025. Ze voegde zich met de Popprijs in een illuster rijtje winnaars naast onder meer Spinvis, Armin van Buuren, De Jeugd van Tegenwoordig, Anouk en Joost Klein. Haar bekroning werd gevierd met een optreden op Noorderslag.

Meer ESNS? Check hier de ESNS livesessies en kijk de live tv-uitzending op zaterdag 18 januari om 22:15 uur op NPO 3 (daarna via NPO Start)

#news
Laatste nieuws en artikelen van 3voor12