ESNS26: IDA zet Noorderslag tegen wil en dank in de fik
Genre-bending energiebom krijgt de Kelder aan het dansen
IDA zegt over zichzelf dat ze niet zo goed kan kiezen. Niet zo verrassend als je haar muziek hoort, een hele eigen mengelmoes van poppunk, clubbeats, poppy melodieën en lekkere crunchy geproduceerde vocals. Op de Rockacademie in Tilburg ontdekte ze dat je als songwriter veel meer te kiezen hebt dan alleen liedjes schrijven met gitaar en zang, en toen was het hek van de dam. De genre-bending IDA-sound creëert ze samen met producer en muzikale sparringpartner MAZOO. Vandaag staat ze met twee bandleden op het podium, maar IDA is de ster, getuige ook haar shirt, met daarop een grote ster met ‘IDA’ in het midden. Duidelijk!
De Kelder is een van de kleinere zalen in de Oosterpoort, vaak gereserveerd voor elektronische, dansbare en wat meer experimentele acts. Van tevoren staat een flinke rij voor IDA, een goed teken, maar dat betekent niet gelijk dat de mensen die binnen een felbegeerd plekje weten te bemachtigen ook zin hebben om daar echt iets van te maken. Zoals wel vaker op Noorderslag staat het publiek er liever rustig bij en kijkt ernaar. IDA doet gelukkig haar eigen energieke ding: ze stuitert over het podium op haar glitchy beats met poppunkgitaren en wisselt zoete koortjes af met brutale punky praatzang.
Op een gegeven moment heeft ze er genoeg van: ‘Mag ik de zaal vol muziekindustrieprofessionals vragen om een beetje te DANSEN?!’ brult ze, precies voor de drop, en jawel: ineens krijgt ze die hele zaal toch in beweging.
Het oordeel: IDA is precies het soort coole, eigenzinnige popartiest waar we in Nederland meer van kunnen gebruiken, en op Noorderslag zet ze precies de juiste show neer. Programmeurs, letten jullie op? Deze zomer IDA in de X-Ray op Lowlands, please!
Het nummer: een nog niet uitgebracht liedje, waarin IDA als refrein keer op keer ‘Ik heb er geen zin in!’ brult. Want soms heb je er gewoon effe geen zin in!!!