LL26: Wunderhorse breekt door de woede heen

Sterk spelende band heeft een paardensprong gemaakt

Wunderhorse tijdens Lowlands 2026
  • Redactie 3voor12
  • Norbert Pek

Wunderhorse heeft de perfecte balans tussen oud en nieuw gevonden. En frontman Slater een remedie tegen boosheid. De Engelse band is klaar voor het grote podium.

Nog maar twee jaar geleden stond Wunderhorse al op Lowlands. Het was aan de vooravond van de release van het tweede album Midas en, zo bleek, ook aan de vooravond van een flinke groei. Wunderhorse heeft een paardensprong genomen en staat nu op het Heineken-podium, niet eens met nieuw werk. De band is simpelweg langer gaan touren en dat betaalt zich nu uit. Wunderhorse was goed, heel goed.

Twee jaar geleden maakte frontman Jacob Slater nog een getergde, boze indruk. Rijp voor anger management. Nu oogt hij aanzienlijk goedgemutster. Er is ook genoeg om tevreden over te zijn want bij opener ‘Midas’ klinkt de band meteen goed op elkaar ingespeeld. Slater startte Wunderhorse vanuit het Engelse Cornwall als soloproject maar kreeg al snel hulp van drie muzikanten. Vergeleken met het debuut is de tweede plaat een grote sprong voorwaarts in intensiteit, en daar leek de band live ook naar toe te gaan. Maar Wunderhorse heeft hier in de Heineken een goede balans tussen oud en nieuw gevonden. Een track als ‘Butterflies’ wordt zonder machtsvertoon gezongen. Bij de nieuwe track ‘Promises’ geeft de band zichzelf ook ruimte om te ademen. Tegelijkertijd hangt ook hier altijd dreiging in de lucht.

Slater weet moeiteloos in intensiteit te schakelen, het klinkt nooit geforceerd. Geen rasp is gezocht. Hij is de begenadigde zanger die ook bij Fender en Springsteen-fans in de smaak valt. Wunderhorse tilt een uur lang elk nummer naar een hoger niveau. De show laait extra op als de losse single ‘The Rope’ wordt gespeeld, ondertussen een live favoriet. Het Lou Reed-achtige ’Teal’ wordt onthaald als een hit en ‘Rain’ blijkt in de uitgesponnen versie een uitstekende setafsluiter te zijn. Wunderhorse heeft nu genoeg oeuvre om een sterk uur neer te zetten. De band is snel op het niveau van deze grote podia gekomen, maar met deze inzet zijn er nog wel wat paardensprongen te verwachten.

Het oordeel

Wunderhorse zakt geen seconde in

Het nummer

‘The Rope’, live met extra solo intro van Slater zelf. Helemaal prima.

Volg Lowlands het hele weekend via de livestream van NTR, VPRO 3voor12 en NPO 3FM, op NPO 2 Extra en NPO Start.