Maak jouw afspeellijst met de play- en plusknoppen die je in de site ziet.

 
Met de play-knop speel je een audio- of video- fragment direct af

 
Met de plus-knop plaats je iets onderin je tijdelijke afspeellijst

Hoe werkt dit?
Bekijk deze video.

Echoes levert EP met verrassingen

Titelloos en zonder franjes, maar mét kwaliteit

  • 17 februari 2012
  • Harald Heukers
Zoom

De band Echoes heeft net de website in de lucht met daarop de biografie en een preview van de EP. Ze zeggen geïnspireerd te zijn door grote namen als The Smiths, Bloc Party en The Editors. Ze spelen popsongs met daardoorheen melancholische geluiden.

De band is volgens de heren vernoemd naar een liedje van Camel. De biografie oogt niet helemaal compleet, maar gelukkig kan Nick van Uden (hij regelt de boekingen) toelichten wie de bandleden zijn: Guus van Beers (zang, gitaar), Teun van Beers (synths), Bram Bisperink (gitaar), Pepijn Besselink (bas) en Dennis Tiesma (drums).

De EP
Echoes levert een plaat met een basaal, eenvoudig, maar fraai ontwerp; geen franjes of andere details die buiten de kaders vallen. Samen met de website is het een consistent geheel. De details en de franjes hier en daar laten ze over aan het geluid op het schijfje, dat gemixt is door Jeroen van de Putte.

Vier tracks
De eerste track 'Groundless' begint met een typische staccato orgel (zoals won’t get fooled again) en gaat daarna over in een kakofonie van pop en new wave. De effecten worden op de juiste manier gebruikt, met de juiste dosis. De stem mag wel sterker uit het nummer komen. Dit wordt goed gemaakt in de tweede track 'Quiet Life'. Daarin hebben ze goed geluisterd naar Duran Duran; de manier waarop partijen en zang samenkomen, ondersteund met elektronische geluiden. De vette synth geluiden gebruikt Echoes vooral in de solo's. Deze track is hitgevoelig, het laat iets achter op je trommelvlies. Het begin van de derde track 'Truth' wordt benadrukt door de MicroKorg. Het synth-geluid zwengelt het liedje aan en zweept het op. Dit is wellicht de track waarin de zangstem het beste uitkomt. De dynamiek ervan is goed en de stem lijkt rust uit te stralen. De gitaren klinken mooi uitgebalanceerd, alleen is het liedje vrij constant in beleving en mag het wat meer afwisseling bieden op den duur. De laatste track 'If We Were Birds' is een afwisselende afsluiter. De beat ervan is mooi opgezet en doet denken aan The Bravery.

Eindoordeel
Kortom, Echoes levert een plaat die netjes is gemixt met hier en daar mooie verrassingen. In de productie van de plaat hoor je veel lagen waardoor het uitdaging moet zijn dit geluid live ook te produceren. De stemmen zijn strak, maar mogen hier en daar soms wat meer geven. Het is een goede plaat en het luisteren meer dan waard.