Als Kanye West de Louis Vuitton Don van de hiphop is, dan is Tiga de Rolex Rex van de dance. Op zijn nieuwe plaat bezingt hij de luxe hotels waarin hij de helft van zijn leven doorbrengt en het genot van mooie schoenen. "Mijn muziek is grappig, er zit wat seks in. Het is bedoeld om op te dansen, je moet het niet te serieus nemen."
Welkom op planeet Sexor, het debuutalbum van de Canadese producer / dj Tiga. Eerder bracht hij natuurlijk al de nodige mixalbums en singles uit (Sunglasses At Night met Zyntherius, de Nelly-cover Hot In Herre). In de stratosfeer van Tiga gaat het om vette italopop en sexy disco, bijgeschaafd door de broers van Soulwax, Jesper Dahlback en Jori Hulkkonen. Maar er is meer dan dat.
Het verslag van de laatste avond van het Sonar Festival in Barcelona. Daarna de overdenking: Sonar wordt steeds massaler, en de commercie rukt op, vooral in het avondprogramma.
2003 is voor DJ Tiga het jaar waarin zijn versie van Nelly's 'Hot In Herre' zijn carrière in een hogere versnelling bracht. Hij kiest zijn top 3 uit onze Song van het Jaar selectie.
Tiga houdt eigenlijk niet zo van feestjes. Meestal is hij niet – zoals nu – al drie uur voor zijn dj-set aanwezig in een club. Vanavond moet hij wel, want zijn eigen label Turbo Records host de avond in Melkweg Max. “Ik ga zo direct naar beneden. Er zijn veel vrienden vanavond.” Of ik nog even snel een foto van hem mag maken voor bij het interview? “Nee, geen foto’s dit jaar.”
Zodra je de hal van de Melkweg binnenkomt merk je het: er hangt en bijzonder sfeertje vanavond. Er heerst een soort opgewinding. Het hippe volk is gretig en kan niet wachten om uit zijn dak te gaan. Vanavond draaien Boys Noize en Tiga in de grote zaal, de kleine zaal wordt bevolkt door de Ed Banger crew. En laat dat clubje nou net het moment mee hebben...
Tiga rent een paar uur voor zijn optreden van hot naar her. Even een live interview bij 3FM, geld ophalen bij het productiekantoor en naar The Knife kijken, die inmiddels begonnen zijn. Hij wil ook wel even praten, maar dan moet het wel kort. Geen probleem voor de Canadees. Hij formuleert kort en krachtig. Foto’s maken van hem is wel een probleem. Bij hoge uitzondering eentje dan.
De Melkweg is het helemaal deze woensdagavond. Een zorgvuldige opbouw en diversiteit maken de woensdag tot een waardige opening voor het festival. Van Who Made Who tot Mu, van Mocky tot Jamie Lidell, allemaal drukken ze hun stempel op 05 Days Off. Maar Paradiso had Hell...dat dan weer wel.
De dj agenda van Tiga is wegens familie omstandigheden deze zomer wat minder gevuld dan eerdere jaren, maar de Canadese dj laat zich op Lowlands weer van zijn beste kant zien. En dat al voor het derde jaar achter elkaar. Hij zit ook in de studio met de twee Belgen van Soulwax om zijn album op te nemen. Maar eerst is er nog die hit met de monsterbaslijn: Pleasure From The Bass. Een prettig gesprek met Tiga.
Vorig jaar spraken we Tiga al op 05 Days Off. Nu opnieuw. We maken de balans op: is zijn bodemprijs gestegen, draait hij nog steeds Soft Cell? En hoe is het eigenlijk met de hond waar hij vorig jaar nog met alle plezier vijf dagen zou optrekken als hij het voor het zeggen had?
2Many Dj's is populair en daarom mogen ze overal ter wereld hun platen op draaitafels komen leggen. Eigenlijk zouden ze vanavond als afsluiter in de grote zaal staan, maar omdat ze morgen alweer vroeg het vliegtuig in moeten besloten ze hun set met buddy Tiga te delen, en Tiga met hun. Gevolg: de hippotporrie van de twee Belgen afgewisseld met de techno van Tiga. Dat werd zo leuk dat iedereen uiteindelijk om 5 uur nog achter de decks stond. In de zaal rockte Motorheads Ace Of Spades.
Dit jaar heeft 3VOOR12 vijf verslaggevers ingehuurd die zich ieder een avond lang de benen uit het lijf mogen lopen zodat wij eens fatsoenlijk aan dansen toekomen. Vandaag Heidi Binnendijk.
Hij vond het zo leuk, dat hij nog een dagje bleef. DJ Tiga geeft antwoord op de vaste vragen van het 3voor12-team.
Drie lange sets draaide hij tijdens de tweede avond van 05 Days Off. Tussendoor had Tiga net nog even tijd om aan te schuiven bij Edwin Brienen voor een interview.
Op 05 Days Off is het publiek de jury. Geen gefundeerde meningen van betaalde kenners, maar emotionele cijfers van de bezoekers zelf. Mogen we de bordjes zien?
Muziek die de hijgerige sensualiteit van Beierse darkrooms koppelt aan de glamour van de New Yorkse modewereld. International Deejay Gigolos is de naam van het coolste electro-label van dit moment. DJ Hell voert met zijn gouden zweep de electroclash revolutie aan.