Post-triphop gaan de beats een eigen leven leiden. De Brabantse DJ/producer Mike "Aarvark" Kivits is één van de meest getalenteerde progressieve Nederlandse dance-producers anno 2001. Kabunkel staat op de vinyl-EP Ludiek (Delsin/Rushhour) en tevens op ..Going Thru Life, de eerste compilatie van het aanbevelenswaardige Delsin-label uit Amsterdam. (JdW)
Kubus heeft de draad na de breuk met BangBang weer helemaal opgepikt. Sterker: De Zwolse producer werkt met Duvelduvel, Jawat!, Hypnoskull, Aardvarck en aan nog een project. Daar doet hij nog geen uitspraken over en over data evenmin. "Dat past bij de relaxte vibe waar ik nu in zit, om niks te moeten."
Jarenlang was het schrapen wat betreft nieuwe Aardvarck-releases, maar de laatste tijd is de Amsterdamse beatmaker niet te stoppen. Dit voorjaar komt hij alweer met een nieuwe langspeler. Daarnaast werkt hij met beatmaker Kubus. "Jazeker, ik heb echt een boost qua output.”
Al tien jaar lagen de producties die te horen zijn op Titi op de plank. Eindelijk heeft Eat Concrete ze met Aardvarck verzameld en uitgebracht. De downtempo plaat is ongeordend, maar wel van deze tijd.
Op de Amsterdam Dance Event-woensdag slaan de nieuwkomers Trouw Amsterdam en de beat scene de handen ineen voor alweer een drukbezochte dubstepavond. The Gaslamp Killer, Bibio, Martyn, Cinnaman, Juha en Aardvarck laten zien hoe het moet.
Twintig jaar zit hij in het vak, maar binnenkort heeft Mike Kivits alias Aardvarck eindelijk een bio en een officiële website. De grootste uitdaging: een rode lijn vinden in alle projecten, losse tracks en de verschillende stijlen die hij beheerst. "Volgens mij ziet mijn hoofd er ook zo uit van binnen. Onsamenhangend."
Producer Aardvarck komt deze week met een nieuw album: Titi. 25 kersverse tracks maar liefst. Dat wil zeggen, vers. "Het album ligt al tien jaar op de plank. Het was de opvolger van Find A Cow."
Afgelopen maand nog hoorde Tom Trago Primary Roots in 11 voorbij komen, de succesvolle plaat van zijn project Yuro & Trago samen met Yuri Cinnaman. Het was Derrick May die hem draaide. Nu is het tijd voor een vervolg. Tom: “We hebben daar expres lang mee gewacht. Het is moeilijk om een goede plaat los te laten.” Tom Trago graaft naar goud in het 3VOOR12 archief.
Hoe pakt de nieuw-ingeslagen weg uit in zijn tweede jaar? Hoeveel last zullen de bezoekers hebben van een opdringerige politiemacht? En hoeveel indruk maakt de grote Nederlandse delegatie? Het zijn de belangrijkste vragen voorafgaand aan de 2006-editie van Innercity in de RAI in Amsterdam. 3VOOR12 ging voor je kijken en vond antwoorden. Een verslag
Zaterdag 16 december vindt in de RAI in Amsterdam Innercity plaats. 3VOOR12 vroeg een aantal dancespecialisten zich over het programma te buigen en hun voorkeuren uit te spreken. Wat moeten we vooral gaan zien aanstaande zaterdag?
Lady Aïda verklapte het al eerder op Rebelbass, maar nu is het officieel: Half juni staat er voor het eerst een Nederlands podium op Sonar. Dit festival in Barcelona geldt als een van de belangrijkste showcases voor nieuw dance-talent, maar de Hollandse bijdrage bestaat vooral uit hiphopacts. Antal Heitlager: "De tendens naar urban muziek is overal."
Terwijl in Detroit de herfst in volle gang is, breekt in Amsterdam een nieuwe lente aan voor de Detroit techno. Rednose Distriktenaar Aardvarck borduurt met zijn solo-album Cult Copy voort op de sound waar techno op is gestoeld. De plaat is als een stone-washed spijkerbroek: nieuw maar afgeragd…
22 september verschijnt de vijftigste release van technolabel Delsin met de verzamelaar Interstellar Sounds Of Stardust . Platenbaas Marsel van der Wielen is nu al trots op deze mijlpaal: “Zo’n compilatie laat mooi de breedte van het label zien.” Wie niet zo lang kan wachten tot het album in de winkel te koop is, kan dit weekeinde alvast naar het labelfeest waar het album al te koop is.
Peter Rosendaal doet promotie voor de Belgische distributeur Lowlands in Nederland. Het is steeds moeilijker voor hem om zijn plaatjes op de radio te krijgen of een recensie in een tijdschrift. De release van Ennio Morricone Remixes grijpt hij aan om op een andere manier zijn artiesten voor het voetlicht te krijgen. Samen met De Melkweg heeft hij leuke avond op poten gezet: We Love Ennio. En ziedaar: “We hebben nog nooit zoveel aandacht gekregen.”
DJ Aardvärck is een bekende naam in het elektronica underground circuit. Hij heeft zijn eigen label Music For Speakers en hij maakt deel uit van het DJ Collectief Red Nose District. In een openhartig interview vertelt hij ondermeer hoe hij heeft leren leven met een kleine handicap.
Onze laatste Club Lek On Tour was in Doornroosje Nijmegen. Het werd een hele goede avond, en dat had dus niet alleen met het al- of niet aanwezig zijn van "Grote Bands" te maken, maar vooral met de Vibe die het publiek meebracht naar de zaal...
Zijn de werelden van Bach en dance-muziek verzoenbaar? DJ Aardvark en Sander Caron (geluidsarchitect) deden voor het programma X-Noizz hun best te bewijzen dat dit weldegelijk het geval is.
Twintig jaar zit hij in het vak, maar binnenkort heeft Mike Kivits alias Aardvarck eindelijk een bio en een officiële website. De grootste uitdaging: een rode lijn vinden in alle projecten, losse tracks en de verschillende stijlen die hij beheerst. Wie rondkijkt in zijn huis, weet waarom dat zo'n opgave is: het is een puinhoop. Zijn gang is een museum met foto’s uit twintig jaar nachtleven. In zijn woonkamer slingeren onder andere een opgezette piranha, een Mexicaans beeldje en een overvolle asbak. In de keuken staan een laptop en een platenspeler, onderdeel van het project waar hij al acht jaar mee bezig is: het volledig digitaliseren van zijn platencollectie. “Ik ben er elke dag mee bezig, maar ik ben nog niet op de helft”, zegt hij.
Er staan twee ADE-rijen op het Rembrandtplein. Ze zijn ongeveer even lang, maar voor de rest is zo’n beetje alles anders. Links de imposante entree van de Escape, de club die al jaren een prominente rol speelt in het Amsterdamse clubleven. Een paar meter verderop de onopvallende ingang van Studio 80, sinds een paar jaar broedplaats voor Nederlands talent. Ook vanavond is het daar een Hollandse aangelegenheid. In Escape staat de Duitse ster-dj Paul van Dyk, gewezen nummer 1 van de wereld, maar nog steeds een van de best lopende bedrijven in de danswereld. Die twee rijen laten in een oogopslag zien hoe breed Amsterdam Dance Event is. Het verschil? Leg het maar eens uit aan iemand voor wie house niet meer dan een lompe vierkwartsmaat is. En toch is ongetwijfeld niemand per ongeluk in de verkeerde rij gaan staan.
Ontwerper Piet Schreuders werkt al jaren voor de VPRO-gids en is al dertig jaar de grote man achter De Poezenkrant. Maar Schreuders doet nog veel meer. Zo ontwierp hij menig cd-verpakking. Hij is vooral trots op de box Popular Electronics die hij voor Basta ontwierp. Zijn stijl: cut ‘n’ paste waarbij ook de computer niet geschuwd wordt. Tijd om hem de verpakkingen van de 12 van 3VOOR12 voor te leggen.
Guuz Hoogaerts is muziekredacteur en 'entertainmentjournalist' bij Nieuwe Revu en is ook nog eens berucht vanwege diens befaamde attitude op de site Subjectivisten.org. Men kent hem onder verschillende namen en paraplu's: De één noemt hem Guuzbourg, Le Guuz, Hoogvlieger of gewoon het Orakel. In elk geval was hij vorige week (week 29)3VOOR12's 'pleidooier' voor één van de 12 VAN 3VOOR12: Cult Copy van Aarvarck.
Voor het tweede jaar op rij slaat 05 Days Off af om op de provinciale wegen van de dance/electronica een mooie toerrit te maken. De 4-kwartsmaat staat even niet in het voetlicht en de bezoekers worden tot luisteren gemaand.
Terwijl in Detroit de herfst in volle gang is, brak afgelopen februari in Amsterdam al in januari een nieuwe lente aan voor de Detroit techno. Rednose Distriktenaar Aardvarck borduurt met zijn solo-album Cult Copy voort op de sound waar techno op is gestoeld. De plaat is als een stone-washed spijkerbroek: nieuw maar afgeragd. En dus terecht genomineerd als één van de 12 VAN 3VOOR12.
Op zoek naar het beste Nederlandse album van de afgelopen twaalf maanden! Met de 12 VAN 3VOOR12 worden ook dit jaar weer de twaalf beste Nederlandse albums van de afgelopen twaalf maanden voor het voetlicht gebracht. Zo krijgen alle genomineerde albums extra aandacht op de 12VAN3VOOR12-site. Maar er kan maar 1 3VOOR12 Award winnaar zijn!
Mike Kivits aka. Aardvarck leeft wat techno betreft in het verleden. Zijn grote held Carl Craig maakte na 1994 nog maar weinig wat Kivits kon bekoren. Dus ging hij diens oude stijl maar kopiëren. Het resultaat was een techno-album dat door de critici laaiend enthousiast werd ontvangen. Maar Kivits weet eigenlijk niet eens wie al die mensen zijn, die deze plaat zo mooi vinden. Daarvoor gaat hij al te lang niet meer naar technofeesten.
Het archief van 3VOOR12 puilt uit van de muziek. En daarbij zitten veel tracks en concerten van bands die dit weekend op Noorderslag spelen.