Michiel Flamman, de ene helft van Solo (foto: Tim van Veen)
Solo had concurrentie van de gelijktijdige uitreiking van de Popprijs, en ondervond hinder van een hier en daar keuvelend publiek (foto Esther Lutgendorff)
Solo (foto Anna van Kooij)
J. Perkin (foto Anna van Kooij)
Solo in dB's, met links Simon Gitsels en rechts J. Perkin (foto Anna van Kooij)
Solo, 2006 (foto: Anna van Kooij)
Solo, 2004 (foto: Anna van Kooij)
Solo-toetsenist Simon Gitsels, met een prominentere rol dan in de tijd van Songs 'n Sounds. (foto: Ester van Wijde)
Exclusief Solo-concert in een Tivoli-kleedkamer voor slechts 25 bezoekers (foto: Gerben Schmidt)
Solo, met hier Simon Gitsels op piano, levert de juiste soundtrack voor het mistroostige weer. (foto: Tim van Veen)
Solo gaf voor de gelegenheid een intiem kleedkamerconcert weg (foto: Gerben Schmidt)
Solo bezorgde het publiek kippenvelmomenten bij nummers als 'Satie' en 'Everything Goes'. (foto: Ester van Wijde)
Solo tijdens de 3VOOR12/Utrecht Herman van Veen tribute (foto: Anna van Kooij)
"Solo draait om kleine liedjes" volgens Michiel Flamman en daarom maakt hij met melancholieke muziek en het publiek de veel te grote tent wat kleiner. (foto: Tim van Veen)
Solo achter slot en grendel
Publiek en artiest ontmoeten elkaar tijdens kleinschalige optredens op Stukafest 2010. Een rondje langs verschillende studentenkamers levert ontmoetingen op met Michiel Flamman (Solo), Corijn en Most Unpleasant Men.
Solo richt het vizier nadrukkelijk op Duitsland. Michiel Flamman heeft vijftien nummers geselecteerd voor een compilatie, die via het label Haldern Pop moet verschijnen. "Niet per se voor de Nederlandse markt, maar ik verwacht wel dat het hier bij Excelsior uitkomt." Verder denkt de Utrechter eind 2010 de vierde Solo-langspeler af te leveren.
Op 22 mei vindt voor het eerst een van de huiskamerconcerten van Live in the Living plaats in Nijmegen. De zangers van a balladeer en Solo, en Charlie Dée zullen akoestische sets spelen in het klooster naast de Groenestraatkerk. Het concert is inmiddels uitverkocht, maar er zijn nog kaarten te winnen!
Solo weet De Helling te boeien en zorgt niet zelden voor kippenvel. Daarnaast verrast hij met een nieuwe bezetting. Na Solo biedt Anne Soldaat met band een welkome afwisseling. Met een sterke show, vol goede nummers van de nieuwe plaat, is deze avond meer dan compleet.
Soms is een voorprogramma een openbaring, maar af en toe moet je je er echt door heen slaan. Dat laatste was van toepassing op deze vrijdag 24 april in Atak te Enschede. Paulusma klapte er hierdoor echter lekker hard in.
Llink gaat bewust met de wereld om, publieke gelden daargelaten. Ook in Arnhem geen spoor van de verdwenen miljoenen, maar wel een schat aan artiesten die zich het lot van de noodlijdende omroep hadden aangetrokken. Wie zich als Llink-lid aanmeldde mocht gratis naar binnen. Marike Jager, Solo, Hit Me TV, GEM en Voicst doneerden de muziek in Luxor Live.
Het was een kort berichtje op de Tivoli-site: Solo heeft de tour gecancelled. Enkele maanden geleden moest Michiel Flamman van Solo al verstek laten gaan vanwege een gekneusde hand, ditmaal wil hij zich meer gaan toeleggen op zijn nieuw uit te brengen plaat.
Deze keer onder andere in Utracks: een band die rechstreeks vanuit de luiers het podium opstapt, een band die alleen uit dames bestaan en... een bandlid die zijn vader naast zich op het podium zet.
Je vader meenemen om samen met jou op te treden? Dat kan alleen tijdens de Zonder Meer avonden die studenten van de Hogeschool van de Kunsten uit Utrecht organiseren. Er komt weer zo'n avond aan waar artiesten worden uitgedaagd iets unieks te doen. In Café Hofman.
Zowel buiten als binnen bij de garderobe staat er voor de bezoekers van Tivoli De Helling een flinke wachtrij. De cd presentatie van Solo's nieuwe album 'Before We Part' is dan ook helemaal uitverkocht. Niet zo gek misschien, want Michiel Flamman doet zuinig aan met de promotie-optredens rond zijn laatste wapenfeit. Het optreden in Tivoli De Helling is een van de zeven optredens.
Deze week komt een nieuw album uit van Solo, het duo bestaand uit Michiel Flamman en Simon Gitsels. Maar uitgerekend nu vindt Gitsels het mooi geweest. "Hij had geen zin meer om het hele traject opnieuw door te gaan. En als Simon iets in zijn hoofd heeft, kan niets hem op andere gedachten brengen.”
3VOOR12RADIO LIVE wordt deze week overgenomen door een dance/rapgroep, een Nederlandse en een Engelse songwriter.
Op 15 mei was het de tiende verjaardag van VPRO's 3VOOR12. In de Tivoli werd door 3VOOR12/Utrecht een feest gegeven met een Blue Grass Boogiemen revu met de Gasoline Brothers, Marike Jager, Jerry Goossens, Michiel Flamman (Solo), Joris Linssen (Ome Cor) en C-Mon & Kypski. 3VOOR12/Utrecht liep backstage en op het podium rond met een camera en maakte een tweedelige videoreportage.
Een glimlach van oor tot oor en een kruidige mix van bluegrass, hillbilly en country. Meer hebben The Blue Grass Boogiemen over het algemeen niet nodig om een zaal in vuur en vlam te zetten. Met de hulp van Ome Cor, Solo, Marike Jager, Roel ‘Gasoline Brother’ Jorna en C-Mon & Kypski werd de Blue Grass Boogiemen revue dan ook een overdonderend geheel.
Al tien jaar lang zet VPRO’s 3VOOR12 zich in voor goede muziek. Om dit jubileum te vieren haalt dé site voor popmuziek in Nederland en daarbuiten alles uit de kast. Ook in Utrecht. 15 Mei neemt 3VOOR12/Utrecht Tivoli Oudegracht over met Loney, Dear en de Blue Grass Boogiemen revue met daarin onder meer Solo, Marike Jager, Ome Cor en C-Mon & Kypski!
In navolging van labelgenoot Anne Soldaat, gaat nu ook Solo naar de westkust van de Verenigde Staten om aan het nieuwe album te werken. 28 maart vliegen Simon Gitsels en Michiel Flamman naar San Francisco om daar de opnames met hulp van Scott Solter naar een hoger plan te tillen. Een interview met Flamman over wat hij zijn beste liedjes ooit noemt, maar ook over de moeilijke momenten van 2007.
Solo vertrekt eind deze maand naar San Francisco waar de band in de opnamestudio Tiny Telephone van John Vanderslice hun derde album zal vervolmaken. Het einde van de impasse waar Solo tijdens de opnames in terecht raakte, lijkt nu nabij.
Het zit Solo niet mee. De release van het derde album stond gepland voor volgend jaar februari, maar het is nu eind december en de band zit nog volop in de opnames. Gitsels: "Het zijn misschien wel de beste liedjes tot nu toe, alleen horen we dat niet terug in de opnames." De band stelt zichzelf nu een deadline.
Het zit Solo niet mee. De release van het derde album stond gepland voor volgend jaar februari, maar het is nu eind december en de band zit nog volop in de opnames. Gitsels: “Het zijn misschien wel de beste liedjes tot nu toe, alleen horen we dat niet terug in de opnames.” De band stelt zichzelf nu een deadline.
Dinsdag speelde Michiel Flamman voor het laatst op de Utrechtse Parade met de Stratemaker op Zee Show. Eerder was hij te gast bij Utracks en vertelde over het project, liedjes schrijven voor Birgit, Henk van der Meijden en schaamteloze commercialiteit.
Aanstaande vrijdag strijkt festival De Parade neer in Utrecht. Negen dagen lang kan in het Moreelsepark genoten worden van rose, theater en heel veel muziek.
Met als thema de zeven hoofdzonden had de Museumnacht een vol, afwisselend maar vooral verrassend programma. Vooral het muzikale gedeelte leverde aangename en minder aangename verrassingen op.
Malcolm Middleton, de vleesgeworden loser, is in Utrecht om zijn liedjes vol hartzeer en lusteloosheid te zingen. De zon schijnt. Naar een duister zaaltje gaan voor Schot die dagelijks ronddobbert in een oneindige poel van wanhoop is dan niet het meest aanlokkelijke idee. Toch hebben de thuisblijvers wat gemist. Het was verstild, cynisch en toch ontroerend maar eigenlijk het was vooral Heel Erg Mooi.
Een jonge generatie muzikanten wekt de Stratemakeropzeeshow tot leven. Leden van onder anderen Gem, Solo en Roosbeef spelen komende zomer op het reizende kunstfestival De Parade live liedjes uit dit 35 jaar oude tv-programma.
Wie hem bij een concert van één van de Excelsiorbands ziet genieten, zal vermoeden dat hij de grootste fan is. Geen verkeerde inschatting wellicht. Zijn liefde voor muziek en een combinatie van 'onbescheidenheid, ijver en bemoeizucht' deden Ferry Roseboom ongeveer elf jaar geleden het platenlabel Excelsior Recordings oprichten. Een profiel van een vriendelijk nuchtere maar eigenzinnige platenbaas.
De BBC heeft Morrissey benaderd als mogelijke kandidaat voor het Eurovisie Songfestival in 2007. Dankzij de NOS en de VARA, de organiserende omroepen die samenwerken om het Nationale en Eurovisie Songfestival op de buis te brengen, moeten wij het doen met Edsilia Rombley. Zij werd gekozen door een club muziekkenners. Zijn in Nederland de Spinvissen en Solo’s ook te porren om hun vaderland te dienen bij dit gala?
2006 was op Utrechts popgebied een bijzonder veelzijdig jaar. Een jaar bovendien waarin de verrassingen niet van de lucht waren. Lees er alles over in dit uitgebreide jaaroverzicht. 'Utrecht: where the wild things are'.
Van een echte competitie bleek in het stemmen voor de beste plaat van 2006 al snel geen sprake. Net als vorig jaar liet de nummer één de rest ver achter zich. C-Mon & Kypski mogen behalve de prijs voor de beste song ook die van het het beste album mee naar huis nemen. Speciale lof is er voor Silence Is Sexy en The Walt met respectievelijk de beste single en beste demo van het jaar.
'Bumpy Road' van C-Mon & Kypski is de beste Utrechtse song van 2006. In de Top 030 van Utracks, samengesteld door de redactie van Utracks en de lezers van 3VOOR12/Utrecht, liet het onweerstaanbare popdeuntje onder meer songs van We vs. Death, Findel, Spinvis en Solo achter zich. Bekijk nu de hele lijst, en ontwaar af en toe ook jouw favoriet.
Twee totaal verschillende dagen werden verenigd in het Weekend van het Kippenvel in EKKO. De zaterdag was voor de liedjesschrijvers uit de stal van Excelsior. De zondagmiddag bracht jazz-pop van Room Eleven, de popquiz en Bruce Springsteen-covers door Lea. De benaming van het weekend was daarmee goed gekozen.
Behoort het Franse chanson tot de bedreigde muzieksoorten? Als we Vic van de Reijt moeten geloven wel. Alleen als de Tour de France in aantocht is, worden we weer even herinnerd aan die 'goeie ouwe tijd' en herklinken de Franse liederen op de radio. ‘De Avond van het Franse Chanson’ in Vredenburg is dan ook gewijd aan de Tour de France. "Van Brel tot Bruel en van Piaf tot Poppy's", voor de echte liefhebber is het genieten geblazen.
Vandaag vragen we Utrechter Michiel Flamman van Solo om zijn vijf favoriete singles uit de longlist van de Song van het Jaar te kiezen. Flamman gaat voor vakkundig geschreven hits. "Op het ogenblik ben ik onderweg naar Enschede om poples te geven. Ik heb mijn nummer één meegenomen als lesmateriaal."
De twee bands Solo en Sneakerfreak bevechten elkaar dit najaar over wie de grootse visliefhebber is. Ze schreven er zelfs liedjes over. Maar sorry guys, meet the danceboys: "Als het herfst is, word ik onrustig," zegt Promo. 's Zomers is de hardcore dj iedere woensdag met zijn hele uitrusting langs de waterkant te vinden. Trance-dj Joan Gielen praat vol liefde over zijn Koi-karpers.
De schrijvers en fotografen van 3VOOR12/Utrecht vlogen zondag uit over de stad om de sfeer te proeven en optredens te zien op de verschillende locaties van de Culturele Popzondag. Een overzicht.
'Visgate' begint als volgt: Solo verwijt Sneakerfreak het visthema van hen gestolen te hebben. In een café onstaat een woordenwisseling tussen Michiel Flamman en Lourens van Haaften. Sneakerfreak probeert op een 'grappige' manier Solo voor gek te zetten en maakt een disrap. Solo vindt het niet zo grappig en reageert nu met een filmpje, exclusief te zien op 3VOOR12/Utrecht.
Het twijfelachtige fenomeen van de 'disrap' is nu ook overgeslagen naar de Utrechtse muziekwereld. Waren het tot nu toe vooral tweederangs rappers die zich hiermee bezig hielden, dit keer deelt SneakerFreak een dis uit aan Solo. Dit alles omdat die hen ervan verdenken hun thema te hebben overgenomen. 3VOOR12/Utrecht probeerde uit te vissen hoe de vork in de steel zit.
Het UIT-feest kende afgelopen zondag een vreemde spagaat in het programma: het aanbod in de binnenstad was af en toe wel erg kneuterig, terwijl de publiekstrekkers buiten de singel deze Culturele Zondag weer niet nodig hadden om een volle bak te krijgen. Ook met alle securitymensen bleek maar weer: veiligheid voor alles.
Behalve om sfeer proeven en je te laven aan bier en vet voedsel, bood festival deBeschaving een uitgelezen kans om een heleboel bandjes te kijken. De fotografen van 3VOOR12/Utrecht keken met je mee.
Het gebrek aan zon was misschien de enige spelbreker op de vierde aflevering van deBeschaving. 3VOOR12/Utrecht noteerde veel mooie optredens op een leuk aangekleed festival, met een behoorlijke Utrechtse afvaardiging. Wel zouden de podia volgend jaar ietsje verder uit elkaar mogen om wederzijdse geluidsoverlast te voorkomen.
DeBeschaving afficheert zich als 'het lekkerste toetje van het festivalseizoen' en zo gaan de 6000 verwachte bezoekers de ruim vijftig acts en diverse culturele disciplines waarschijnlijk ook ervaren. Dichter bij een Lowlands-achtige totaalervaring komt de provincie Utrecht immers niet. Nu maar bidden dat de zon doorbreekt. Organisator André Baars schoof aan in de Utracks-studio en gaf, al onthaastend, tekst en uitleg.
Het Utrechtse label Excelsior viert het tienjarig bestaan en een keur aan bandjes is geselecteerd om dit feest luister bij te zetten. Het hoofdpodium is aan Hallo Venray, Johan en Spinvis, terwijl Utrechtse toppers als Gem (op het balkon) en Solo (in de kleedkamer) slechts op bescheiden schaal te bewonderen zijn.
Het is lastiger spelen in een thuisbasis, volgens Michiel Flamman. De andere helft van Solo, Simon Gitsels, vindt van niet. Beiden genieten ze de aandacht van een volle EKKO. Het eerste deel van de drie speciale optredens is een mooie avond geworden.
Een nieuw album, een dozijn instore-optredens, het voorprogramma voor Wir Sind Helden in Brussel en aanstaande zaterdag de eerste van drie concerten in EKKO. 3VOOR12/Utrecht praat kort bij met Michiel Flamman, de man achter Solo.
Het Amsterdamse Concerto is in een halve eeuw uitgegroeid van tweedehands platenwinkel tot popspeciaalzaak met een cultstatus. Reden voor 3VOOR12 om herinneringen op te halen met voormalige eigenaars Wouter Molenaar en Gert Mazurel. “Het was soms zo druk, dat we de deur even moesten dichtdoen om half vier.”
Michiel Flamman is de zanger van de Utrechtse band Solo. In Naar Eer En Geweten vertelt hij over zijn eerste liefde en de band met zijn ouders. Hij vindt zichzelf een stuk serieuzer geworden dan vroeger, maar nog lang geen vreugdeloze sikkeneur.
Club 3VOOR12 stond deze week in het teken van het afscheid van Jaap Boots. De kalende blonde dj had nota bene zelf zijn eigen afscheidsconcert geregeld. Maar dat betekende niet dat er verder niet gepresteerd werd. Lees het LAATSTE verslag van ' joe gastheer' .
Verwacht geen tweede 'Songs ‘n’ Sounds' van Solo, maar een album met een zomers en meer aangekleed bandgeluid. Volledig overtuigen kunnen Michiel Flamman en Simon Gitsels echter maar deels op 'Solopeople'.
Tijdens de boekenweek, die dit jaar het thema schrijvers en muziek heeft, zingen Nederlandse artiesten onder leiding van J Perkin (Solo) liedjes van Willem Wimink. Na de Annie M.G. Schmidt revival moet nu iedereen weer in koor aan de Stratemaker Op Zee Show en J.J. de Bom, te beginnen in de Amsterdamse Melkweg op 24 maart.
Michiel Flamman, die samen met Simon Gitsels het duo Solo vormt, was 25 januari in de Utracks-studio. Flamman kwam vertellen over 'Solo People', het nieuwe album: "Het is een plaat die we echt samen hebben gemaakt."
Het Weerwoord festival in de Amsterdamse theaters rond het Leidseplein gaat dit weekend weer van start. Met optredens van popmuzikanten tussen de gevestigde orde van poëten en schrijvers. De combinatie van literatuur en muziek op een festival is natuurlijk niet nieuw, maar volgens de organisatie vinden er op Weerwoord meer kruisbestuivingen plaats dan elders.
De door Sally Forth Records labelbaas Minco Eggersman geleide indie-community Youmakemusic.com organiseerde zondagavond een festival. Het bleek een avondje oerdegelijke, sobere schoonheid, waar een erg jong Sally Forth-publiek op kwam.
Liefst elf Utrechtse bands stonden er op het Noorderslag-weekend, de afgelopen dagen in Groningen. Op Eurosonic waren vier acts van de partij: Gem, C-Mon & Kypski, Solo en Vladimir. Lees hier hoe ze het er vanaf brachten.
Na een spannende finale in de Melkweg mag de 17-jarige Roos Rebergen uit Duiven zich de winnares van de Grolsch Grote Prijs van Nederland noemen. In een goed gevulde Melkweg verkoos de jury de melodieën van ROOS[BEEF] boven phinx, Impossible Situations en Rik van den Bosch. Impossible Situations mocht de publieksprijs mee naar Amersfoort nemen.
Het Weekend van het Kippenvel draaide om twee dingen: John Lennon en de beste indierock van eigen bodem; Hallo Venray. De Hagenezen gaven misschien wel het concert van het jaar in Utrecht, en alsof dat nog niet genoeg was kon EKKO de dag erna ook nog eens massaal meebrullen met ‘She Loves You’ en al die andere Beatle-klassiekers. Wat een weekend.
Er is in 2006 weer een ruime Utrechtse delegatie van de partij tijdens het jaarlijkse Noorderslag-weekend in Groningen. Nadat de namen van Amigos Electricos, Bong-Ra, Gem, Spinvis en Taxi To The Ocean al eerder waren vrijgegeven, is nu bekend dat ook C-Mon & Kypski, Mondo Leone, Racoon, Solo en Vladimir op het officiële programma staan.
De drie partners in het toekomstige Muziekpaleis (SJU, Tivoli en Vredenburg) organiseerden tijdens het Uitfeest een muziekquiz in hun toekomstige gezamenlijke behuizing. Hoewel de opkomst mager was en het promotiegehalte er wel erg dik bovenop lag, sloegen presentator Gregor Bak, een net ontwaakt Gem en een zingende Toon Gispen zich er dapper doorheen.
Torenpop, 'het grootste openlucht festival van Amersfoort', staat er pronkend in de flyer. Is er dan zoveel concurrentie? Hoe dan ook: met een mooi programma op een zonovergoten dag mag de uiterst professionele organisatie zich zonder enige twijfel de winnaar noemen. Torenpop: een zalige zaterdag in Amersfoort.
‘Spannend en Live’; de trefwoorden voor De Belofte, zondagavond in EKKO. Live-optredens van Mondo Leone, Solo en een akoestische set van Racoon stonden zij aan zij met de bekendmaking van de finalisten van Het Geheim van Utrecht. En tussendoor konden de bezoekers zich tot winnaar rekenen in de Popquiz. Tim van Veen nam zijn camera mee en doet verslag.
Ter gelegenheid van het Festival aan de Werf speelde Spinvis nog eens twee keer zijn ‘Lotus Europa’ programma in Tivoli. Een wonderschone show, die was bedoeld voor het theaterpluche. Het poppubliek kon het gepaste respect helaas niet unaniem opbrengen.
Het is al weer bijna een week geleden, de tweede editie van Club 3VOOR12/Utrecht. Een goed gevulde zaal was daar getuige van optredens van J. Perkin, Walker Diver en het Amerikaanse Boxstep. Voor als u er niet was, of voor als u er wel was maar het best nog een keer wilt zien: vanaf nu staan de beelden online.
Een goed gevulde dB's was gisteravond het toneel van de tweede Club 3VOOR12/Utrecht. Een Amerikaans georiënteerde editie, met de alt. country van Walker Diver, een intiem solo-optreden van J. Perkin en het Europese debuut van Boxstep.
Donderdag 24 februari is het zover: de tweede editie van Club 3VOOR12/Utrecht. Het belooft een bijzondere avond te worden, met optredens van Solo (solo), Walker Diver en de Amerikaanse alt. country band Boxstep. Reserveer nu voor de laatste kaarten!
Of de Utrechtse afvaardiging op Noorderslag ooit wel eens zó groot was? Het zal niet vaak zijn geweest. Met liefst vijf acts in het pop/rock-gebied en een talentvolle dj in het dansgedeelte, rende de 3VOOR12/Utrecht-delegatie zich rot om alle Utrechtse acts te zien. Om daarna, uithijgend en wel, Mondo Leone en Marike Jager als lokale hoogtepunten van een voor utrecht bijzonder geslaagd festival te beschouwen.
Zo. Het zit er weer op. Drie dagen lang stond Groningen in het teken van het Noorderslagweekend. Vooral zaterdag was de Utrechtse delegatie aanzienlijk. 3VOOR12/Utrecht trok ook naar Groningen, en bekeek de Utrechtse afvaardiging. Een uitgebreid verslag volgt, maar hier is al vast een verslag in beelden.
3VOOR12/Amsterdam is nog geen twee weken bezig en meteen weten ze de ranzige roddel en achterklap uit de hoofdstad bloot te leggen. Solo, voorheen J.Perkin, liet na heel wat biertjes in het plaatselijke buurthuis zijn broek zakken. De motoragent die naar het blote achterwerk van de singer/songwriter moest kijken was 'not amused' en rekende Solo in.
Razende reporter Rianne van der Molen van 3VOOR12/Amsterdam kwam een onverkwikkelijke zaak van eind vorig jaar op het spoor die tot nu toe buiten de publiciteit is gebleven (gehouden?). Ze zocht het tot op de bodem uit.
Na zwaar beraad door de redactie van 3VOOR12/Utrecht radio is Gem’s ‘This Is Your Life’ verkozen tot nummer 1 in de top 24 van 2004. Op 2 is Solo geëindigd met ‘Songs ’n Sounds’, ook wel ‘de warmste plaat van 2004’ genoemd en op 3 staat C-mon & Kypski met ‘Shitty Bum’. Criteria waren de kwaliteit van de plaat, de genoten airplay bij 3VOOR12/Utrecht radio en eventuele opmerkelijke ontwikkelingen rondom de artiest in 2004.
Het jaar 2004 zit in zijn allerlaatste dagen. Hoog tijd voor de eindredactie van 3VOOR12/Utrecht om op een bewogen jaar, een jaar waarin ook deze site zijn oorsprong vond, terug te blikken. Hierbij de keuze van Ingmar Griffioen, sinds een half jaartje eindredactielid van deze site. Over bikkelharde drum ‘n’ bass, bruisende scenes, een shovel, een abbatoir en lood om oud ijzer; de keuze van Ingmar Griffioen.
Het jaar 2004 zit in zijn allerlaatste dagen. Hoog tijd voor de eindredactie van 3VOOR12/Utrecht om op een bewogen jaar, een jaar waarin ook deze site zijn oorsprong vond, terug te blikken. Hierbij de keuze van Peter Bijl, initiator en eindredacteur van deze site. Over sfeervolle kunstkelders, creatieve anarchie en hartverscheurende tristesse; de keuze van: Peter Bijl.
Tell Me What's New van Gem is de beste Utrechtse plaat van het afgelopen jaar. Dat is de uitkomst van een bijzonder spannende gezamenlijke eindejaarspoll van 3VOOR12/Utrecht en Gun Magazine. De jonge honden hielden Solo's Songs 'N Sounds nipt achter zich, gevolgd door C-Mon and Kypski en The Yearlings.
Het Excelsior-label pakte flink uit, woensdag in EKKO. Maar liefst vier acts kreeg het publiek voorgeschoteld: Johan, Sergeant Petter, Solo en LPG. Het publiek hoefde zich geen moment te vervelen, maar echte indruk wist alleen oudgediende Johan te maken.
Het Utrechtse Solo is een van de vijf nieuwe Essent Award winnaars. De gelukkigen krijgen een promotie-budget van 5000 euro, kunnen rekenen op media-aandacht op radio en televisie, en zijn verzekerd van een optreden op Noorderslag in januari.
Sinds de opening van het nieuwe dB’s aan de Cartesiusweg zijn er regelmatig leuke bandjes van Utrechtse bodem te zien, voor een lage entree (meestal vijf euro). Zo ook afgelopen vrijdag. Op het programma stonden drie bands in de singer-songwriterhoek: Sneakerfreak, Rightful Owner en Solo.
Singer-songwriter Ben Christophers heeft het niet altijd eenvoudig. Depressies maken hem het leven moeilijk. Maar een zaal naar zijn hand zetten is een koud kunstje. De zanger kreeg EKKO muisstil. De avond werd geopend door J. Perkin, zonder Simon Gitsels, solo.
Gun Magazine houdt niet van half werk. Vorige week nog ging hun bijzondere Utrecht Speelt Uit! Tour in premiere in EKKO, woensdag 29 september gaat alweer een nieuw initiatief van start: Utrecht Plugt Uit. Deze week zijn Walker Diver en Gloricz Jim te bewonderen.
Nog enkele dagen te gaan tot de kick-off van Utrecht Speelt Uit; een tournee van Utrechtse bands langs poppodia in ons land. Aestrid, Met Tuiten en Little Sweet Lilly openen de GUN Magazine tour op woensdag 22 september in EKKO. 3VOOR12/Utrecht sprak met de organisatoren: Jeroen Blekkenhorst en Léon Geuyen.
Huis voor amateurkunst Zimihc organiseert al enige tijd de wekelijkse Lazy Sunday Afternoon, waar semi-akoustische bands en artiesten optreden in de muziektent in Park Lepelenburg. 12 september vond een extra lange editie plaats, met als hoogtepunt een koptelefoonoptreden van J.Perkin en Simon Gitsels, alias Solo.
De eerste Club 3VOOR12 van het nieuwe seizoen opende voorbeeldig. De line-up schitterde van te voren natuurlijk al in de Indiaanse zomerzon, maar dat het 's avonds echt zo goed uit zou pakken had niemand verwacht, behalve natuurlijk Ali B. Maar die verwacht alles.
Promo-exemplaren van nieuwe platen, het is vaak aanmodderen met weinig info en onhandige formats, maar soms wordt een plaat er zelfs beter van. Zoals J.Perkins nieuwe duo-plaat als Solo...
Wat kan het mooi lopen: J Perkin en Simon Gitsels besluiten na jaren in verschillende Utrechtse rockformaties, samen een wat intiemere plaat op te nemen. Die paar weken in de studio resulteren in de hemeltergend mooie langspeler Songs ’n sounds, in een platendeal met Excelsior en grootse media-aandacht. “We hebben deze plaat echt voor ons zelf gemaakt, en nu wordt hij zo opgepikt!”.
Zaterdagavond was EKKO voor het toneel van de eerste avond in het drieluik Rock 'n Roll High School. Gastheer Gem werd bijgestaan door de inderhaast opgetrommelde Solo en the Maybees, en het in grote getalen gebleven publiek kon tot in de kleine uurtjes blijven dansen bij dj St. Paul.
Het klonk zo mooi: Gem and friends. De eerste vriend laat echter al meteen verstek gaan. Ongetwijfeld met pijn in het hart moet zZz afzeggen voor het optreden met Gem, morgen in EKKO. De drummer blesseerde zijn voet, en is niet in staat te spelen. Met Solo en The Maybees zijn maar liefst twee vervangers gevonden.
Het begint ook in de rest van Nederland door te dringen dat de Utrechtse muziekscene indrukwekkend bruist. Om dat buiten de domstad verder te onderstrepen, heeft het gitaarwebzine Gun ‘Utrecht Speelt Uit’ op poten gezet. Dertien veelbelovende acts uit de regio gaan het succes van de nieuwe Utrechtse golf uitventen op tien shows in den lande.
Dat de Utrechtse muziekscene volop bruist, mag inmiddels wel bekend zijn. Om dat ook buiten de domstad te benadrukken, heeft het gitaarwebzine Gun ‘Utrecht Speelt Uit’ op poten gezet. Vijftien bands uit de regio Utrecht doen een Nederlandse tour met tien shows.
“J Perkin is weer onder de pannen. Samen met toetsenist Simon Gitsels heeft J Perkin een contract getekend met Excelsior Recordings”, predikt de J Perkin-bandsite. Sander Kerkhof belde met de man achter Perkin en het nieuwbakken Solo: Michiel Flamman.
Na Gem zal ook J Perkin zijn nieuwe album bij Excelsior uitbrengen. Het gaat om het album 'Songs 'n Sounds' van Perkin's nieuwe project Solo. Het album is al klaar, en zal vermoedelijk 15 augustus in de winkels liggen.
Een goede website is welhaast prioriteit nummer één voor elke beginnende band. Het is niet alleen je visitekaartje, maar ook een goed gereedschap om een bescheiden fanschare op te bouwen. Dan moet je site wel aan een aantal voorwaarden voldoen: een aansprekende vormgeving, een overzichtelijke structuur, en regelmatige updates. Hoe staat het met de sites van Utrechtse bands? Een overzicht.
'Dit is best apart', verzucht zanger/gitarist Jeroen Pelgrom van Gloricz Jim al na het eerste nummer van de avond. 'Wat zijn jullie stil', valt J. Perkin hem later bij. Het kleine publiek, dat net in de studentenflat op het IBB paste, luisterde met uiterste concentratie. Als de muziek er niet was geweest had je een speld kunnen horen vallen. 'Live in the Livingroom', ook in Utrecht bleek het een prachtconcept.
Zelfs al zou hij al zijn snaren breken, zijn stem kwijtraken of met eieren bekogeld worden; de dag van Solo kan dankzij het winnen van een Essent Award niet meer stuk. Het optreden lijkt evengoed vlekkeloos te verlopen. 3VOOR12 vraagt: wat vind jij van Solo op Noorderslag?